Окончателното ръководство за риболова

Изглед Отвори налог Пријави ме Личне алатке Отвори налог

ОПОР е набор от правила за управление на европейските риболовни флотове и опазване на рибните запаси. Чрез нея се управлява общ ресурс, като се осигурява равен достъп на европейските риболовни флотове до водите и риболовните зони на ЕС и се дава възможност на рибарите да се конкурират лоялно.

План за действие на ЕС: Опазване и възстановяване на морските екосистеми за устойчиво и издръжливо на сътресения рибарство

„Пакт за рибарството и океаните“ за подпомагане на прилагането на общата политика в областта на рибарството

Европейският съюз възнамерява да обсъди въвеждането на ограничения върху вноса на риба от руската риболовна промишленост, като част от пореден…

Резултати анализа меса рибе показују да имамо изванредан однос амино-киселина тј. масти и да је присуство пестицида, хербицида, тешких метала испод свих нормираних референтних вредности”, наводи председник групације за рибарство у ПКС.

Следствие на живота във водна среда възникват редица проблеми, свързани Рибарство с осморегулацията при рибите. Проблемът е еднакъв както при пресноводните, така и при соленоводните риби. За всички риби е присъщо осмотичното налягане, показатела на който е по-нисък (соленоводни риби) или по-висок (сладководни риби), отколкото осмотичното налягане във външна среда. Хрущялните риби имат изоосмотично налягане, но за сметка на това концентрацията на солите е малко по-ниска от тази в окръжаващата среда.

Рибарство, аквакултура и морски екосистеми: мерки за по-голяма устойчивост на сектора

Мрежа за лов риба гловица, Попово Поље. Музеј Херцеговине, Требиње

............................................................................................................................................................

От двете страни на гръбначния стълб излиза съединителнотъканна мембрана, наречена хоризонтална септа.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Повечето риби са разделнополови. При някои видове представителите на двата пола могат да се различават съществено – полов диморфизъм. Появяват се характерни вторични полови белези, обикновено при представители от единия пол (в повечето случаи при мъжките), появяват се при полово съзряване и се интензифицират през брачния сезон.

Гръбначният мозък се намира в гръбначен канал, образуван от наслагването на нервните дъги на прешлените по протежение на гръбначния стълб. Аналогично на миомерите и при гръбначния мозък е характерна сегментация.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Окончателното ръководство за риболова”

Leave a Reply

Gravatar